تبلیغات
مقاله ی آزاد
12/08/1390
گروه خبری GSM: کمپانی اچ تی سی اعلام کرد که توانسته 13.2 میلیون گوشی هوشمند در نیمه سوم سال 2011 بفروشد که در کل تاریخ این کمپانی این رقم بی سابقه است .

به گزارش جام نیوز به نقل از کمپانی اچ تی سی HTC ، این شرکت توانسته 13.2 میلیون گوشی هوشمند در نیمه سوم سال 2011 بفروشد که در کل تاریخ این کمپانی این رقم بی سابقه است. این یعنی 93 درصد فروش بیشتر نسبت به سه ماهه سوم سال 2010 و 9 درصد افزایش فروش نسبت به سه ماهه دوم سال 2011

اچ تی سی فکر می کند بتواند در سه ماهه آخر سال هم همین مقدار فروش را ادامه دهد . تمام این موفقیت را اچ تی سی مدیون اندروید Android است . زیرا که بیشتری سهم از گوشی های فروخته شده این کمپانی دارای سیستم عامل اندروید بوده اند .

اما از نقطه نظر متخصصان بازار راهی که اچ تی سی پیش گرفته راهی اشتباه است و مقطعی باعث موفقیت این کمپانی می شود زیرا که این کمپانی مانند یک تولید کننده پی سی و لپ تاپ کار می کند . مدل های مختلفی که همگی شبیه به هم هستند را وارد بازار می کند و اصلا روی یک مدل شاخص سرمایه گذاری نمی کند . این مسئله اشباع شدن بازار از مدل های مشابه باعث می شود بازار گوشی های اچ تی سی مانند بازار پی سی شود که در یک حدی مانده و رشد آنچنانی ندارد . کارشناسان بر این عقیده هستند که اچ تی سی می بایست راه خودش را مانند کمپانی های دیگر مثل سامسونگ و یا موتورولا تغییر دهد و شیوه فعلی را کنار بگذارد وگرنه این موفقیت زودگذر از بین خواهد رفت .

برچسب ها : اچ تی , اچ تی سی , htc , HTC , اخبار , اخبار اچ تی سی , سری جدید گوشی , فروش گوشی , رکورد , رکورد فروش گوشی ,